• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • ikona resetu interlinii
 • ikona większej interlinii+
 • Kontrast:
 • ikona włączania kontrastu
 • ikona wyłączania kontrastu
 • Mapa strony:
 • ikona mapa strony 
 • Facebook :
 • 800px Facebook f logo 2019

W ZSEU w Żychlinie  9.04.2021 r. został przeprowadzony  Powiatowy konkurs „Najpiękniejsza pisanka”, który odbywa się w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje” i realizowane jest przez Klub Młodego Restauratora od 18 lat.  W dniu 26.03.2021 r. odbył się konkurs szkolny na potrawy wielkanocny, który rozpoczął wydarzenia związane z kultywowaniem naszych zwyczajów i obrzędów.  Imprezy objęte są honorowym patronatem Starosty Konińskiego, a Powiat Koniński jest głównym sponsorem nagród. Fundatorem nagród jest również Rada Rodziców ZSEU w Żychlinie. Do konkursu powiatowego na pisankę zgłosiło się 29 uczestników ze Szkół Podstawowych powiatu konińskiego. Pisanki przygotowane zostały przez uczniów z klas od 1 do 8, co skłoniło jury do wyodrębnienie dwóch kategorii wiekowych, pierwsza kategoria to uczniowie z klas od 1 do 5, a druga kategoria to uczniowie z klas od 6 do 8. W tym roku finał konkursu, ze względu na pandemię, miał inny charakter niż dotychczas. Prace przygotowane przez uczniów Szkół Podstawowych były fotografowane i przesyłane do organizatora. Jury, w składzie: Anna Matczak-Gaj- przewodnicząca, Magdalena Śliwińska, Barbara Augustynowicz, Elżbieta Sell, miało bardzo trudne zadanie ze względu na wysoki poziom przesłanych prac. Pisanki zostały wykonane z wykorzystaniem różnych form plastycznych, niekonwencjonalnych i nowatorskich. Zastosowane różnorodne struktury i faktury oraz aranżacje pisanek oddawały nastrój Wielkiej Nocy.  Jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić wiele prac. Za najciekawsze, oryginalne zaprezentowanie, z wykorzystaniem pracochłonnych technik uznano  kilka prac i przyznano równorzędne miejsca.

 W kategorii klas 1 – 5:

I miejsce   –  Zofia Siuda oraz Kinga Kruszyna

II miejsce  –  Lena Drewniak oraz  Nikola Borowska

III miejsce –  Wiktor Wyporkiewicz  oraz Magdalena Ganowicz

W kategorii klas 6 – 8
I miejsce – Zofia Fic oraz Marceli Maciejewski

II miejsce – Aniela Nawrocka oraz Aleksandra Andrzejewska

III miejsce – Oliwer Malinowski.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu, którzy włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie i zaprezentowanie pisanek. Podziękowania składamy nauczycielom – opiekunom, którzy zachęcili uczniów do wzięcia udziału w konkursie i służyli im fachowa pomocą.

Szkolny konkurs na „Baby i mazurki wielkanocne” również stał na bardzo wysokim poziomie. Wypieki wielkanocne były smaczne, pięknie udekorowane i oddawały charakter Świąt. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Jury w składzie: Anna Matczak-Gaj, Monika Kieliszak, Katarzyna Hryciuk i Elżbieta Sell wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: babki i mazurki.

Za najsmaczniejsze, najpiękniejsze uznano babki:

I miejsce – Julia Kunicka 2 tżiug – Zajączkowa babka wielkanocna

II miejsce – Kacper Kaźmierski 2 BSI  – Babka pisakowa

III miejsce – Marta Woźniak 3 tżiug – Babka cytrynowa z lukrem.

W drugiej kategorii wybrano najsmaczniejsze i najpiękniej ozdobione mazurki:

I miejsce – Pola Pyzdrowska 2 tżiug – Mazurek hibiskowo – jogurtowy z czarną porzeczką

II miejsce – Natalia Olejniczak 2 BSI – Cytrynowy mazurek wielkanocny

III miejsce – Kamila Nowak 2 tżiug – Mazurek migdałowo – malinowy.

Organizator imprez Pani Elżbieta Sell gratuluje wszystkim uczniom, którzy przygotowali pisanki oraz słodkości i dziękuje za udział w konkursach. Konkursy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. 

Aniela Nawrocka 2 miejsce Easy Resize.com Borowska Nikola 2 miejsce Easy Resize.com Drewniak Lena 2 miejsce Easy Resize.com DSC08951 Easy Resize.com DSC08952 Easy Resize.com DSC08962 Easy Resize.com DSC08963 Easy Resize.com DSC08965 Easy Resize.com DSC08967 Easy Resize.com DSC08969 Easy Resize.com DSC08970 Easy Resize.com DSC08974 Easy Resize.com DSC08975 Easy Resize.com Ganowicz Magdalena 3 miejsce Easy Resize.com Kinga Kruszyna 1 miejsce Easy Resize.com Marceli Maciejewski 1miejsce Easy Resize.com Oliwier Malinowski 3 miejsce Easy Resize.com Siuda Zofia 1 miejsce Easy Resize.com Wyporkiewicz Wiktor miejsce 3 Easy Resize.com Zofia Fic 1 miejsce Easy Resize.com

facebook

youtube

instagram
274225865 4983986018324116 7077637840486135471 n