„Powstaniec 1863”

Premierowy pokaz filmu „Powstaniec 1863” zachęcił uczniów klasy drugiej technikum leśnego i agrobiznesu ZSEU w Żychlinie oraz nauczycieli, p. Aleksandrę Gołdych i p. Andrzeja Midora, do realizacji działań edukacyjnych w oparciu o ten wartościowy dla młodzieży projekt, tym razem „w oddaleniu” od szkolnej ławy i tablicy. Centrum Poznań – Plaza i znajdujące się w nim wygodne CINEMA CITY stało się natenczas wspaniałym widowiskiem dydaktycznym, wspierającym pracę nauczycieli języka polskiego i historii.

Kim byli bohaterowie wydarzeń sprzed lat? Na to pytanie odpowiedzi udzielił, debiutujący na ekranach kin, poruszający film o legendarnym i ostatnim dowódcy powstania styczniowego, kapelanie-generale, księdzu Brzósce, który organizował oddziały powstańcze w potyczkach z Cesarstwem Rosyjskim. Nie da się ukryć, że film porusza zagadnienia jak najbardziej aktualne we współczesnym świecie.

Kino.JPG