12 marca br. WSPANIAŁA DRUŻYNA w składzie: Wojtek Kałużny z 2TŻA, Patryk Lewandowski z 2 TRB oraz Nadia Zamiatowska, Inga Joachimczak  i Mateusz Woźniak z 1TE GODNIE reprezentowała naszą szkołę na warsztatach w ramach przedsięwzięcia “Puchar Wielkopolski Debat Oksfordzkich”. Informujemy, że jest to program edukacyjny skierowany do szkół ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Fundacja "Projekty Edukacyjne" oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Udział w ww. warsztatach był wstępem do przygotowania się do Turnieju debat dla naszego regionu, który wyznaczono na 15 kwietnia 2024rUczestnicy spotkają się podczas całodniowego turnieju debat, gdzie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, debatując z innymi szkołami na tematy dotyczące Wielkopolski i ważnych kwestii społecznych. Spośród debatujących szkół zostanie wybrany 1 zespół uczniowski, który będzie reprezentował region w turnieju finałowym. Turniej Finałowy odbędzie się w listopadzie 2024r. (finał wojewódzkiego programu edukacji obywatelskiej)

JESTEŚMY z WAS BARDZO DUMNI i pokładamy nadzieję, że będziecie współtworzyć nasze wewnętrzne warsztaty dla uczniów, zainteresowanych tematem Debat.