Rolnik uczestniczy w procesie produkcji rolnej nie tylko jako wykonawca pracy fizycznej, ale także jako organizator i zarządzający gospodarstwem rolnym. Nowoczesne rolnictwo i współczesne gospodarstwo rolne, to nie tylko wydajne maszyny i urządzenia,  ale także skuteczne zarządzanie gospodarstwem rolnym. Ale jak skutecznie zarządzać, organizować i planować pracę w gospodarstwie rolnym? Te tajniki poznali dziś uczniowie klas 2, 3 i 4 kierunku agrobiznes oraz Kursu Kształcenia Zawodowego ROL.04, uczestnicząc w szkoleniu: „Zarządzanie, organizacja i planowanie w pracy w gospodarstwie rolnym, w tym wykorzystanie technik komputerowych”. Szkolenie prowadziła pani Aleksandra Brzęcka z Europejskiej Grupy Doradczej sp. z o.o. Szkolenie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna” PROW na lata 2014-2020 z programu: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”.

Uczestnikom zostały zaprezentowane programy komputerowe ułatwiające zarządzanie gospodarstwem. Poznali kalkulacje rolnicze. W praktyczny sposób, z wykorzystaniem technik komputerowych, przebrnęli przez bilans majątkowy, rachunek zysków i strat oraz przepływy finansowe, by na końcu ocenić efektywność i rentowność zarządzanego gospodarstwa.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Było to praktyczne i pożyteczne doświadczenie.