W dniu 15 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się X Wojewódzki Konkurs na Najpiękniejszy Stół Świąteczny oraz szkolny konkurs cukierniczy "Słodkie z makiem i/lub piernikiem". W konkursie na najpiękniejszy stół  wzięło udział  12 dwuosobowych zespołów ze szkół w Poznaniu, Powierciu, Liskowie, Kaczkach Średnich, Jarocina, Kalisza, Turku i Żychlina.
Tegoroczna tematyka "Baśniowy stół świąteczny " spowodowała, że mogliśmy podziwiać stoły rodem z najpiękniejszych bajek i baśni, nie zabrakło Myszki Miki, Harrego Potera czy Pięknej i Bestii. Wspaniałe dekoracje i ręcznie przygotowane dodatki nie ułatwiły pracy jurorom, którzy do końca debatowali nad wynikiem.
 Trzecie miejsce za stół „Piękna i bestia” zajęły uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie Oliwia Andrzejewska i Marta Woźniak,  drugie za stół rodem z filmu „Harry Potter” uczennice Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Komisja przyznała dwa pierwsze miejsca, które wywalczyły uczennice Zespołu Szkół Technicznych w Turku i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.
Konkurs na najsmaczniejsze ciasto stał na równie wysokim poziomie a po najwyższe laury sięgnęły dwie uczennice: Wiktoria Piasecka z klasy 5 oraz Zofia Lewandowska z klasy 1.
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu " Święta lasem pachnące".