Miesiąc ukraiński w bibliotece

Wszystkie dzieci są nasze…

W bibliotece szkolnej zaprezentowano wystawę plakatów wykonanych przez uczennice klasy II Technikum Reklamy, Andriany i Zhanny. Tematem prac jest przybliżenie nam symboli narodowych Ukrainy, strojów, potraw, zwyczajów, kultury, tradycji i ciekawostek historycznych i obyczajowych. W bibliotece można wypożyczyć nowe ilustrowane słowniki, które zawierają podstawowe słówka i dialogi, przydatne polskim i ukraińskim uczniom oraz nauczycielom, aby wzajemnie lepiej się porozumiewać.

Sytuacje ostatnich lat, globalizacja, migracja sprawiają, że czekają nas nowe wyzwania. Doceńmy różnorodność kulturową i życzliwie integrujmy się w naszej wspólnocie szkolnej, inspirujmy do poszerzania wiedzy na temat innych kultur. Ta wystawa nas łączy, zmniejsza dystans językowy i kulturowy. Dziękujemy uczennicom za ciekawą barwną i merytoryczną prezentację, której towarzyszy autorska wystawa poezji Mateusza Pabisiaka oraz rysunki Weroniki Majkowskiej.