W minioną środę (22 marca) w parku przy ZSEU w Żychlinie wrzało od śmiechu dzieci i młodzieży, a roznoszący się zapach pieczonej przy ognisku kiełbaski przypominał, że wreszcie zaczęła się wiosna. Wszystko to za sprawą uczniów Technikum Leśnego, witających wiosnę poprzez leśne gry i zabawy edukacyjne, do których zaprosili grupę dzieci i młodzieży z Konina. Nasi goście mieli okazję poćwiczyć rozpoznawanie dzikich zwierząt - nie tylko po wyglądzie ale także po głosie, wykonać piękne leśne stroiki z naturalnych składników, a także poćwiczyć orientację w terenie podczas poszukiwania skarbów. Po wykonaniu zadań, wszyscy wspólnie usiedli przy ognisku, aby zjeść kiełbaskę oraz pośpiewać przy akompaniamencie gitary. Dopełnieniem tej sympatycznej biesiady była krótka prelekcja na temat walorów dziczyzny połączona z przepyszną degustacją. Dziękujemy Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Koninie, który tradycyjnie wspiera działania żychlińskich adeptów leśnictwa i był współorganizatorem wydarzenia.