W roku szkolnym 2022/2023 w szkole realizowany jest projekt "Deski dla Kreski", w ramach mikrodotacji Wielkopolska Wiara. W ramach projektu zaplanowano wiele różnych, ciekawych działań. W październiku i listopadzie odbyły się warsztaty teatralne skierowane do dwóch różnych grup.  Pierwszą grupą, która wzięła udział w warsztatach to grupa uczniów Zespołu Szkół- Ekonomiczno Usługowych w Żychlinie, a warsztaty zostały poprowadzone przez Krzysztofa Kędziorę - dramaturga, scenarzystę, lektora filmowego i telewizyjny, na co dzień dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, do jego twórczości możemy zaliczyć fantastyczne przedstawienia teatralne "Wykapany zięć", "Metoda na wnuczka" czy "Rubinowe gody" wystawiane  w wielu miejscach w Polsce. Grupa 20 uczniów miała okazję poznać tajniki powstawania scenariuszy, reżyserowania przedstawień teatralnych, ale również wspólnie z Panem Krzysztofem pracowali nad scenariuszem sztuki, która zostanie wystawiona dla szerokiej publiczności już w listopadzie.

Druga grupę uczestników stanowili uczniowie szkół podstawowych, którzy spotkali się z Panią Dr Ewą Matybą, wieloletnią dziennikarką, zawiadującą lokalnym pismem, wykładowcą na wyższych uczelniach, gdzie uczy emisji głosu, na co dzień nauczycielka języka polskiego w ZSEU w Żychlinie. Pani Ewa przygotowała dla uczniów wiele językowych ćwiczeń, pracowali nad emisją głosu, pracą na forum. Młodzież przygotowała wraz z Panią Ewą materiał, który zaprezentują podczas wystawienia sztuki teatralnej.

Obie grupy i efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas otwartych przedstawień teatralnych zaplanowanych w sali gimnastycznej ZSEU w Żychlinie w dniach 22 i 23 listopada 2023 roku.

Zapraszamy

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Projekt bez tytulu 34