• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • ikona resetu interlinii
 • ikona większej interlinii+
 • Kontrast:
 • ikona włączania kontrastu
 • ikona wyłączania kontrastu
 • Mapa strony:
 • ikona mapa strony 
 • Facebook :
 • 800px Facebook f logo 2019
 
 
 

Hotelowy zawrót głowy, a może spotkanie teorii z praktyką?

Wycieczka uczennic technikum hotelarstwa z Żychlina do najlepszych poznańskich hoteli.

Uczennice klasy 1 Technikum Hotelarstwa uczestniczyły w wycieczce do Poznania w celu zapoznania się z funkcjonowaniem oraz zakresem usług, jakie świadczy Hotel Sheraton***** Poznań, należącym do największej grupy hotelowej Marriott International zrzeszającej hotele na całym świecie. Sheraton Poznań jest jednym z czterech hoteli sieci działających w Polsce.

Pani kierownik działu personalnego zapoznała uczennice z funkcjonowaniem części restauracyjnej z otwartą kuchnią i pubem „Some Place Else”. Restauracja ta ze względów na serwowanie dań ze świeżych, sezonowych produktów, nazwana jest „Rynek”. W dalszej części przedstawione zostało funkcjonowanie sal konferencyjno-bankietowych, część basenowa i siłownia. Duże wrażenie na uczennicach zrobiło 6 piętro, tzw. „Piętro Klubowe”, które oferuje pokoje o podwyższonym standardzie, przeznaczone dla stałych gości hotelu. Ciekawostką okazało się ostatnie, 8 piętro, na którym znajdują się pomieszczenia fitness, mające widok na południową panoramę miasta. Mieści się tam również basen z wymuszonym przeciwprądem wody, sauną, siłownią i pokojem masażu.

Kolejnym punktem wycieczki był hotel Novotel **** / Ibis*** Poznań Centrum obie sieci hotelowe należące do grupy Accor Hotels. Największy hotel w Poznaniu, pierwotnie pod nazwą Hotel Orbis Poznań, obecnie posiadający 480 klimatyzowanych pokoi  jedno- i dwuosobowych, 15 apartamentów, pokoje dla osób niepełnosprawnych, piętra dla niepalących i piętro executive dla gości biznesowych. Poza tym salę bankietowo-konferencyjną o powierzchni 824 m² na 800 gości, sale wielofunkcyjne z możliwością podziału na 5 samodzielnych części do 100 osób, klub hotelowy na 70 osób oraz salonik.

Pani kierownik housekeepingu hotelu Novotel/ Ibis zapoznała uczennice z pokojami o najwyższym standardzie typu executive, wyposażonymi w łóżka typu king size, z których korzystają najczęściej goście biznesowi. Ciekawostką tego hotelu jest to, że chętni pracownicy mogli zaprojektować według własnego pomysłu jeden pokój. Pani kierownik pokazała pokój, który sama zaaranżowała w stylu sportowym, nawiązujący do jej pasji, czyli biegania. Uczennice dowiedziały się jak wygląda praca pokojowych. Na koniec prezentacji hotelu cała grupa została zaproszona na kawę, napoje oraz małe przekąski w barze hotelowym.

Dopełnieniem wycieczki było również zwiedzanie Poznania. Mimo utrudnień pogodowych udało się zobaczyć niektóre, z zaplanowanych miejsc, m.in.: Zamek Cesarski, ul. Św. Marcin, Plac Wolności z nowoczesną fontanną, Zamek Królewski, Stary Rynek z kolorowymi kamienicami, Ratusz ze słynnymi koziołkami. Nie zabrakło też przysmaków Poznania, czyli rogali świętomarcińskich, które wszystkim bardzo smakowały.

Niebywałą atrakcją wycieczki okazała się podróż PKP (dla niektórych osób po raz pierwszy), podczas której uczennice mogły zobaczyć wagon restauracyjny, w którym oferuje się usługi gastronomiczne.

Wycieczka była się świetnym podsumowaniem wiedzy hotelarskiej, sprawdzeniem teorii z praktyką, spotkaniem się z rzeczywistością zawodową, podpatrzeniem istoty zawodu hotelarza na najwyższym poziomie oraz zaplanowaniem kolejnych wypraw już w klasie drugiej.

 
 

facebook

youtube

instagram
274225865 4983986018324116 7077637840486135471 n