• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • ikona resetu interlinii
 • ikona większej interlinii+
 • Kontrast:
 • ikona włączania kontrastu
 • ikona wyłączania kontrastu
 • Mapa strony:
 • ikona mapa strony 
 • Facebook :
 • 800px Facebook f logo 2019

startowe

Kolejna lekcja otwarta w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie wywarła szczególne wrażenie na wszystkich pasjonatach edukacji obywatelskiej! Mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły Pana Leszka Galembę – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Nasz gość honorowy przedstawił zasady funkcjonowania polskiego Sejmu i procesu legislacyjnego, promował wśród młodzieży postawy obywatelskie, a także zachęcał młodych do aktywizacji na rzecz środowiska lokalnego. Odpowiedział na pytanie przewodnie lekcji: „Jak zostać posłem/posłanką?”. Pogratulował również uczniom, którzy 1 czerwca 2022 r., w Międzynarodowy Dzień Dziecka, zasiądą w ławach poselskich w ramach XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 

Pan Leszek Galemba to WZOROWY AGROPRZEDSIĘBIORCA, który zaprosił naszych uczniów z technikum agrobiznesu do swojego nowocześnie prowadzonego gospodarstwa rolnego. Jako poseł na Sejm RP konsekwentnie promuje w środowisku rolniczym koncepcję produkcji „od pola do stołu”. 

Dyrektor Szkoły, Pani Anna Matczak-Gaj, serdecznie podziękowała Panu Posłowi za przyjęcie zaproszenia do naszej placówki i niezapomniane edukacyjne przeżycia. Wśród słuchaczy tej nietuzinkowej lekcji znaleźli się również nauczyciele i uczniowie klas: 1LO, 3LO, 2TAL, 3BSI, 3THR. Organizację lekcji wspierali: p. Andrzej Midor, p. Aleksandra Gołdych i p. Piotr Rosiak.  Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

facebook

youtube

instagram
274225865 4983986018324116 7077637840486135471 n