• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • ikona resetu interlinii
 • ikona większej interlinii+
 • Kontrast:
 • ikona włączania kontrastu
 • ikona wyłączania kontrastu
 • Mapa strony:
 • ikona mapa strony 
 • Facebook :
 • 800px Facebook f logo 2019

Wielkanocne tradycje w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie

 

Po raz 18 w  Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zorganizowane zostały  konkursy związane  z tradycją  świąt wielkanocnych, których celem jest rozwijanie pasji kulinarnych oraz kultywowanie dziedzictwa narodowego. Właśnie dlatego, aby utożsamiać młodzieży jak tradycje są ważne krótką prezentację o zwyczajach wielkanocnych przedstawili nowi uczniowie ZSEU w Żychlinie Nastia i Daniel z Ukrainy. 

Organizator Klub Młodego Restauratora jak co roku przygotował konkurs dla uczniów szkół podstawowych powiatu konińskiego na "Najpiękniejszą pisankę", a dla uczniów klas gastronomicznych ZSEU w Żychlinie - konkurs na "Baby i mazurki".

W konkursie "Najpiękniejsza pisanka"  młodzież ze szkół podstawowych miała zadanie przygotować własnoręcznie udekorowaną pisankę, którą w dniu konkursu przywoziła ze sobą. W konkurencji tej wzięło udział aż 20 pięknych pisanek, wykonanych bardzo różnymi technikami. Jury, w skład którego wchodziły pani Izydora Smakulska, znana w regionie tworzenia pięknie grawerowanych jaj wielkanocnych, oraz pani Maria Chojnacka z Galerii ZAKĄTEK, oraz panie Monika Niespodziańska i Katarzyna Hryciuk, nauczycielki ZSEU w Żychlinie miało trudny wybór spośród wielu pięknych prac. Najpiękniejsze jajka zostały nagrodzone:

 

I miejsce - Kornelia Szmaj SP w Starym Mieście

II miejsce - Amelia Szlugaj SP w Starym Mieście

III miejsce -  Gabriela Zosikowska SP w Starym Mieście

 

wyróżnienie specjalne od pani Marii Chojnackiej - Wiktor Michalaka SP w Starym Mieście

Wyróżnienia

Michalina Nachowiak i Gabriela Lewandowska z SP im Jana Pawła II w Żychlinie

Nikodem Jaworski, Helena Nowak i  Olaf Bryl SP nr. 7 w Koninie

Wiktor Michalaka SP w Starym Mieście

 

W konkursie na najsmaczniejsze ciasto jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ na stole pojawiło się 18 bab i mazurków. Pięknie podane, często w nowoczesnej odsłonie pokazały kunszt uczniów klas gastronomicznych żychlińskiej placówki.  Jury pod kierownictwem pani Jolanty Kanpkiewicz, Kierownika Szkolenia Praktycznego, wraz z paniami Iwoną Pawlaczyk, Jolantą Kowalczyk, Beatą Gorzkowską - Maleta oceniły bardzo wysoko cukiernicze popisy młodzieży i w każdej z kategorii przyznały dwa wyróżnienia i trzy miejsca:

W kategorii Baby nagrodzeni zostali

I miejsce - Wiktoria Skowrońska klasa IIITŻP

II miejsce - Wiktoria Piasecka IIITŻP

III miejsce - Alicja Robak - ITŻ

wyróżnienia

Julia Lewańska klasa IIITŻG

Marta Mitulska IITŻ

 

w Kategorii Mazurek nagrodzeni zostali:

I miejsce - Małgorzata Kubsik klasa ITŻ

II miejsce - Wiktoria Skowrońska klasa III TŻP

III miejsce - Natalia Olejniczak klasa IIIBSZ

wyróżnienia

Pola Pyzdrowska klasa IIITŻP

Marta Woźniak klasa III TŻP

 Nagrody zwycięzcom ufundowane przez Starostwo Powiatowe, firmę Smoliński, sklep Lewiatan oraz Giena Mientkiewicza wręczyła Pani Dyrektor Anna Matczak - Gaj oraz Naczelnik Wydziału Oświaty  i Spraw Społecznych - Jan Bartczak. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie na pisankę otrzymali książki kulinarne, a także wykonane przez uczniów klasy IIITŻP i ITŻ słodkie wielkanocne upominki. 

 

Jak zapewniają organizatorzy: Klub Młodego Restauratora w Żychlinie konkurs jest trwale wpisany w kalendarz szkoły i zapraszają już za rok.

Katarzyna Hryciuk

Elżbieta Sell

Iwona Grabarczyk-Smarż

Monika Niespodziańska

 

 
 

 

facebook

youtube

instagram
274225865 4983986018324116 7077637840486135471 n