• Wojewódzki Konkurs „Śladami Rocznic Historycznych – Bitwa Warszawska 1920”

21 czerwca 2020

Konkurs Wojewódzki „Śladami Rocznic Historycznych – Bitwa Warszawska 1920” został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego pod tym samym tytułem. Jego celem stało się upamiętnienie ROKU BITWY WARSZAWSKIEJ, wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla historii Polski.

Niecodzienny sukces we wspomnianym konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Jakub Blim, uczeń 1LOP, w kategorii KOMIKS, zdobył I miejsce, natomiast Wiktoria Michalska, uczennica 1TSP, w kategorii LITERACKIEJ, zajęła II miejsce za autorski wiersz „Z pamiętnika…”. Warto też nadmienić, że Jakub wykonał pracę techniką komputerową, rozbudowując nie tylko swoją wiedzę polonistyczną i historyczną, ale także kompetencje informatyczne. Uczniowie włączyli się w zadania projektowe wraz ze swoją polonistką, p. Aleksandrą Gołdych.

PATRONAT HONOROWY nad projektem sprawowali: Wojewoda Wielkopolski Pan Łukasz Mikołajczyk, Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

Zgodnie z założeniami Organizatorów (Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Konina, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie) konkurs wspierał wszechstronny rozwój młodego człowieka, kształtował poczucie tożsamości kulturowej, lokalnej i narodowej, promował postawy patriotyczne, rozbudzał zainteresowanie kulturą regionu i życiem lokalnym.

Podsumowanie projektu i uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród planowane jest we wrześniu 2020 r. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

***

Zdjęcie: „Alegoria zwycięstwa w 1920 roku. Warszawo naprzód”, obraz Zdzisława Jasińskiego