21 marca 2024 w naszej szkole po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières".

Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.

W naszej szkole w konkursie uczestniczyli uczniowie kl. I, II i III.

Konkurs jest okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki, sprawdzenia posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia.