Marzec 2024 na zawsze pozostanie w pamięci ponad 50 osobowej grupy uczniów naszej szkoły, a to za sprawą cudownego wyjazdu do stolicy     Wlk. Brytanii – Londynu!

Jednym tchem możemy wyliczyć to co zobaczyliśmy, czego się nauczyliśmy   i co wspólnie z nauczycielami przeżyliśmy! Tych kilka dni to lekcje języka, geografii i historii jakich można nam pozazdrościć! Kto jak nie my potrafiłby  Kanał La Manche  (dla Brytyjczyków English Chanel) najpierw przejechać tunelem, a w drodze powrotnej przepłynąć ten sam odcinek promem! Setki kilometrów przemierzyliśmy londyńskim metrem, czerwonym autobusem i na pieszo. Wpadliśmy na jeden dzień do Stonehenge, by poczuć magię neolitycznych kamieni oraz na spacerek do Windsoru, by odkryć uroki życia  w miasteczku położonym u stóp największego zamieszkanego od setek lat  zamku świata! W Greenweech, gdzie znajduje się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne „otarliśmy” się o południk zero, a wjazd na London Eye dał wszystkim dużą dawkę adrenaliny. Jedno popołudnie  spędziliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, jeden poranek w Muzeum Figur Woskowych, przeszliśmy przez Tower Bridge, obeszliśmy Tower of London. Najczęściej fotografowaliśmy się z lwami na Trafalgar Square, Big Benem i przed Pałacem Buckingham! Odpoczynek zaplanowaliśmy w Hyde Parku, ale tam nie doszliśmy, bo spodobał nam się St. James Park i tam zostaliśmy dłużej. Próbowaliśmy „Fish and chips”, brytyjskich food trucków, zdążyliśmy wpaść na lunch do chińskiej dzielnicy, spotkać się przy słynnym teatrze Szekspira i przejść bulwarami Tamizy. Zabrakło czasu na zakupy przy Oxford Street, ale planujemy  do Londynu jeszcze wrócić i zrealizować ten punkt programu.  Teraz zamykamy oczy, sięgamy w metrze po anglojęzyczną prasę lub ucinamysobie pogawędkęz londyńczykami! To chcemy pamiętać i do tych wspomnień powracać. Doceniamy to tym bardziej teraz, kiedy w uszach pozostał nam  z każdym dniem coraz cichszy już szum nadjeżdżającej kolejki i echo komunikatu : „Mind the gap, please”.