Z takim przesłaniem 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, zorganizowany w naszej szkole w ramach realizacji projektu „Park Przyjazny owadom”.
Mieliśmy przyjemność wysłuchać interesującego wykładu pana Romana Świderskiego „Pszczelarstwo jako jedna z ciekawych gałęzi rolnictwa”, poznaliśmy znaczenie pszczół i innych owadów dla przyrody i człowieka. Młodzież przygotowała wystawę „Ślad wodny” ukazującą ilość zużytej wody potrzebnej do wyprodukowania danego produktu oraz wystawę „Czas rozkładu śmieci”.                          Wręczone zostały również nagrody za szkolny konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej. Zwycięzcami konkursu zostali: Jakub Rąblewski–I miejsce, Marcin Wykner-II miejsce, Gabriela Brzezińska, Julia Wysocka oraz Kacper Maćkowski - ex aequo III miejsce. Całość uroczystości dopełniły wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej.
Dzień Ziemi jest okazją do refleksji nad przyszłością naszej Planety i zastanowieniem się nad zmianą naszych zachowań w codziennym życiu w celu ochrony przyrody.