• Grupa 3 zakończyła staż w Hiszpanii.

  2 marca 2020

         Wspaniała przygoda w Andaluzji po 4 tygodniach dobiegła końca. 18 uczniów przebywało od 01.02. do 29.02.2020 r. w Sewilli na stażu z projektu Erasmus+ „Bilet do przyszłości w karierze zawodowej”.

          Grupa 3 kończy udział naszej szkoły w tym projekcie. W Hiszpanii byli uczniowie z klas: technikum żywienia, organizacji reklamy oraz spedytora. Podczas stażu doskonalili swoje umiejętności zawodowe u hiszpańskich pracodawców.  Za organizację pobytu odpowiadała firma euroMind, która ze swojego zadania wywiązała się wzorowo. Zadbała o dobre miejsca praktyk, zorganizowała ciekawy program kulturowy oraz wycieczki. Zarówno uczniowie, jak i pracodawcy byli bardzo zadowoleni z wzajemnej współpracy. Stażyści w swoich miejscach pracy spotkali się z wielką życzliwością ze strony współpracowników. Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach i poznali zasady, organizację i warunki pracy na europejskim rynku. Nasi uczniowie pozostawili bardzo dobrą opinię o polskiej młodzieży co potwierdzają otrzymane certyfikaty i ocena jakości stażu systemem ECVET.

        Umiejętności miękkie i twarde naszych uczniów hiszpańscy pracodawcy ocenili na 5 i 6. To znaczy, że nasza młodzież przełamywała bariery językowe, komunikacyjne, zdobywała nowe umiejętności zawodowe, wykazała się punktualnością i pracowitością podczas stażu. W ramach projektu zorganizowany został kurs języka hiszpańskiego, wycieczki do: Kordoby, Rondy i Kadyksu oraz po Sewilli. Młodzież uczestniczyła w spektaklu z Flamenco oraz poznała charakterystyczne tapas serwowane w kuchni hiszpańskiej.

        Na spotkaniu kończącym pobyt obecna była również pani dyrektor Anna Matczak-Gaj, która przebywała w ostatnim tygodniu na wizycie monitorującej i oceniła bardzo dobrze pobyt naszych uczniów w Hiszpanii. Podsumowując projekt stwierdziła, że zrealizował on założone cele, ponieważ uczniowie nabyli nowe umiejętności: praktyczne, komunikacyjne oraz kulturowe.

         Opiekunowie młodzieży panie: Elżbieta Sell i Ewa Wilczewska oceniając pobyt stwierdziły, że uczniowie wrócili z Andaluzji bardzo zadowoleni, z nowymi doświadczeniami, które będą mogli wykorzystać w swoim rozwoju zawodowym i osobistym.

   

  Opinie uczniów:

   „Dzięki Erasmusowi poznałam piękną kulturę hiszpańską, zdobyłam sporo nowych kompetencji zawodowych oraz podszlifowałam swój język angielski. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam wziąć udział w projekcie i przeżyć tyle cudownych chwil” – Laura kl. III technik spedytor.

  „ Polepszyłam swoje umiejętności językowe, stałam się pewniejsza, odważniejsza, nawiązałam nowe przyjaźnie, polepszyłam swoje umiejętności zawodowe, poznałam nową kuchnię, kulturę i język hiszpański” – Karina klasa II technik ekonomista.

  „Przełamałam bariery językowe, poznałam wiele ciekawych miejsc, nauczyłam się większej odpowiedzialności, zdobyłam nowe doświadczenie zawodowe, poznałam dużo miłych oraz przyjaznych osób”- Ania kl. II technik żywienia.

  „Plusem wyjazdu było: poznanie miłych osób, wspaniałe i ciekawe wycieczki, możliwość nauczenia się języka hiszpańskiego, odbycie stażu w swoim zawodzie” – Milena klasa III technik spedytor.

  „Dzięki udziałowi w projekcie poznałam wiele wspaniałych osób, podczas praktyk bardzo dużo się nauczyłam, zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, poznałam nowy język. Wyjazd nauczył mnie samodzielności i odpowiedzialności” – uczennica z klasy technikum organizacji reklamy.

   „Cały pobyt bardzo mi się podobał, jestem zachwycona Hiszpanią, zobaczyłam piękne miejsca Cordobę, Rondę, Cadiz, Jeres oraz Sewillę, pracowałam w fajnej hiszpańskiej firmie i chciałabym tu wrócić” – Ola klasa III technik spedytor.