• „Wielkopolska – Dzieciom Afgańskim”

2 marca 2013

aganistan

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie pokazali swoje wielkie serce i przyłączyli się do akcji humanitarnej „WIELKOPOLSKA – DZIECIOM AFGAŃSKIM”

Akcja zorganizowana jest przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu, na prośbę Sił Zbrojnych biorących udział w misji ISAF w Islamskim Państwie Afganistanu.

Celem akcji była zbiórka zabawek wśród dzieci i młodzieży w szkołach na terenie województwa wielkopolskiego, które następnie zostaną przekazane dzieciom afgańskim w sierocińcach i w najbiedniejszych szkołach Prowincji Ghazni w Islamskim Państwie Afganistanu, w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Wszystkim, którzy przynieśli choć jedną zabawkę, dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

Organizatorzy akcji w szkole:

mgr Ewa Darul

mgr Joanna Gadomska