• Europejski Dzień Języków

3 października 2019

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska z informacjami o krajach, ich historii, zwyczajach i tradycjach kulinarnych- można też było skosztować lokalnych potraw. Interaktywny quiz przygotowany z użyciem platformy Kahoot i z wykorzystaniem osobistych urządzeń mobilnych wzbudził wiele pozytywnych emocji, każdy mógł w nim aktywnie uczestniczyć i sprawdzić swoją wiedzę. Bezkonkurencyjne okazały się Agata Rauchfleisch, Otylia Zajbel i Zuzanna Kowalska z 3 TOR. Brawo dziewczyny! Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zwrotu „dziękuję” w różnych językach europejskich i zagłosować na najfajniejsze stoisko. Wyniki już wkrótce.  Do zobaczenia za rok!