• Wycieczka do Torunia

24 czerwca 2019

Dnia 11 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w wycieczce do Torunia. To jedno z najstarszych miast w Polsce, które prawa miejskie otrzymało w 1233 roku i znajduje się na europejskim szlaku grodów ceglanych.  Lekcja w terenie miała na celu poznanie obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz innych atrakcji turystycznych miasta, poszerzenie wiedzy na temat zjawisk i procesów zachodzących we Wszechświecie oraz  badanie zjawisk z różnych dziedzin nauki. Wycieczkę zaczęto od zwiedzaniainteraktywnego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia. Wizytówką tej instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.Kolejnym  punktem w programie wycieczki  było spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, między innymi:średniowieczne mury miejskie (bramy, baszty, słynna Krzywa Wieża), Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami,Dwór Artusa, Gospoda Flisacza, pomnik Kopernika, toruński pręgierz, Dom Mikołaja Kopernika, średniowieczne kościoły. Na zakończenie młodzież odbyła wirtualną podróż do granic poznawalności Wszechświata, podczas seansu „Makrokosmos” w toruńskim  Planetarium.