• XXVII Sesja Ekologiczna

24 grudnia 2018

Dnia 7 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie odbyła się XXVII Sesja Ekologiczna.  W sesji uczestniczyli uczniowie należący do Szkolnych Kół  Ligi Ochrony Przyrody. Głównym punktem programu były wykłady dr biologii Pana Macieja Operacza „ Gatunki obce. Szansa czy zagrożenie? ” oraz  „Jeziora konińskie jako ognisko inwazji gatunków obcych w Polsce”.  Podczas sesji  zostały  ogłoszone wyniki i wręczone nagrody konkursu literackiego „Mój las”  oraz konkursu fotograficznego „Przyroda w obiektywie-Jesienny Krajobraz ”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrody otrzymali:

I miejsce – Natalia Niemiec kl. III TŻ i Martyna Szczepańska kl. III LO

II miejsce – Magdalena Stanisławska kl. III TH

III miejsce – Agata Arciszewska kl. II TOR

Wyróżnienie – Natalia Kostrzewa kl. I TŻ

Sponsorem nagród był ZO LOP w Koninie oraz Nadleśnictwo Konin a organizatorem Sesji Ekologicznej był  Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Koninie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych  w Żychlinie.