• „Pan Tadeusz”

16 października 2018

11 października aktorzy teatru „Kreska”– Szantal Strzelińska oraz Jan Walczak -wzięli udział w konkursie organizowanym przez: Zarząd Województwa Wielkopolskiego, CDN w Koninie, CDN- Publiczną Bibliotekę Publiczną w Lesznie.  Uczniowie zmierzyli się z  uczniami szkół ponadgimnazjalnych z Konina i regionu o awans do finału konkursu recytatorskiego „#Pan Tadeusz”.  Młodzi artyści musieli zaprezentować komisji 40-wersowy fragment poematu A. Mickiewicza. Laur zwycięzcy został przyznany jednogłośne Szantal, która ujęła komisję oraz publiczność pełnym wdzięku i  charyzmy występem.  Szantal będzie reprezentowała nasz region w wojewódzkim finale konkursu, który odbędzie się w Lesznie.  Jan Walczak otrzymał zaszczytny  tytuł laureata półfinału. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie ZSEU! Trzymamy kciuki za Szantal!