• Warsztaty kuchni dawnej

    5 czerwca 2018

    30.05.2018 r. siedmiu naszych uczniów z klasy I, II i III TŻiUG wzięło udział w niezwykłych warsztatach „Ryby, raki i ślimaki. Warsztaty kuchni dawnej i tradycyjnej”, które odbyły się na „Rancho” w Małej Nieszawce k. Torunia. Te niezwykłe zajęcia  są efektem  przedsięwzięcia realizowanego przez Centrum Dziedzictwa Kulinarnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Klubu Szefów Kuchni i Restauratorów toruńskich. Tematem przewodnim były produkty i potrawy z ryb słodkowodnych oraz raków i ślimaków. Uczniowie poznali jak szukać niebanalnych, oryginalnych kulinarnych idei. Zajęcia historyczne o kuchni dawnej i tradycyjnej były wprowadzeniem do  pokazów kulinarnych i warsztatów. Potrawy z pasją i wielką wiedzą sporządzali między innymi: Łukasz Konik, Tomasz Welter, Rafał Bernatowicz, czyli szefowie kuchni. Degustacja potraw opartych na recepturach, pomysłach i ideach sprzed wieków we współczesnej, nowoczesnej interpretacji była zwieńczeniem całodziennych kulinarnych zmagań. Dla naszych uczniów: Oliwii Karneckiej, Damiana Durskiego, Sebastiana Durskiego, Eriki Świętanowskiej, Wiktorii Wojtaś, Agaty Wieczorkiewicz, Dominika Jezierskiego były to bardzo rozwijające i inspirujące zajęcia. Będą mogli wiedzę i umiejętności tam zdobyte wykorzystać w swojej karierze zawodowej.