• Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Halowej Piłce Nożnej

22 listopada 2014

mecz4

W dniu 21listopada 2014r.  Żychlin był gospodarzem Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Do Żychlina przyjechały dwie szkoły ponad gimnazjalne  z Sompolna oraz Kleczwa. Szkoleniowcem naszej ekipy był Piotr Rosiak. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym, dwa razy po dziesięć minut. Zawody zainaugurowało spotkanie Sompolno kontra Kleczew. W pierwszej części spotkania kleczewianie dominowali na Sompolnem do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej części do walki poderwali się gracze z Sompolna przez pewien czas na tablicy wyników widniał remis jednak w ostatnich sekundach Kleczew uratował Bartosz Palmowski zdobywając bramkę na 3:2. W drugim meczu turnieju gospodarze podejmowali Kleczew. Mecz powoli się rozkręcał, kibice pierwszą bramkę spotkania zobaczyli  w 2 połowie  ZSEU Żychlin na prowadzenie wyprowadził Szymon Kapela, jednak goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Bartosza Palmowskiego. Mecz zakończył się remisem 1:1. Już przed rozpoczęciem ostatniego spotkania zawodów było wiadomo, że jeśli gospodarze chcą odnieść zwycięstwo w całym turnieju muszą ograć ekipę z Sompolna różnicą dwóch bramek. Po pierwszej połowie zadanie wydawało się niewykonalne ,gdyż  nasi chłopcy zagrali źle i do przerwy przegrywali 0:1. Od początku drugiej połowy rzuciliśmy się do ataku , co przyniosło efekty w postaci bramki Eryka Rusina. Drużynę do walki poderwał kapitan zespołu- Arkadiusz Kukulski, który strzeli bramkę numer dwa. W tym monecie do awansu brakowało jednego gola. Bohaterem spotkania został Maciej Rojewski, który na 3 minuty przed końcem zapewnił zwycięstwo ZSEU Żychlin w zaawodach . Cały turniej zakończył się triumfem gospodarzy, z drugiego miejsca cieszyli się gracze z Kleczewa natomiast stawkę zamknęła szkoła z Sompolnie. Wygrywając  turniej  ZSEU Żychlin zapewni sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek. Za tydzień 28 listopada(piątek) nasza szkoła pojedzie na Mistrzostwa Rejonowe, które odbędą się w Turku.  Trzymamy kciuki, życzymy powodzenia w kolejnym starcie. I ZA TYDZIEŃ KOLEJNA RELACJA.

Autor: Patryk Kamiński