• Zdrowe śniadanie podstawą dobrej nauki

3 października 2014

DSCN2504

W naszej szkole dba się o prawidłowe odżywianie. Uczniowie klasy III TŻiUG przygotowali happening  śniadaniowy, podczas którego podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu żywienia z koleżankami i kolegami ze szkoły. Z pasją i pełnym profesjonalizmem sporządzili różne zestawy śniadan

iowe, które wspaniale prezentowały się na stołach. Ponadto w ramach promocji zasad zdrowego żywienia zorganizowany został szkolny konkurs „Ucz się dobrze – zjedz śniadanie”. W tym roku uczniowie przygotowywali menu śniadaniowe dla ucznia, a prace zostały przedstawione podczas happeningu. Akcja ma na celu uświadomić każdemu uczniowi, ze podstawą zdrowia i dobrych wyników w szkole jest prawidłowo zbilansowany posiłek, a w szczególności obowiązkowe śniadanie, zarówno pierwsze zjedzone w domu jak i drugie, które należy zabrać do szkoły.

Mamy nadzieję, że takie kolorowe, smaczne i zdrowe śniadania zainspirują całą społeczność szkolną do dbania o swoje zdrowie. Pamiętajmy , dzień należy rozpocząć od zjedzenia śniadania, ponieważ to najważniejszy posiłek dnia.