• Świątecznie, smacznie i kolorowo

15 kwietnia 2014

DSCN2409111. 04. 2014 r. w naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów z 12 szkół miasta Konina, powiatu konińskiego oraz tureckiego,  którzy zaprezentowali swoje umiejętności w dwóch konkursach:  „Najpiękniejsza Pisanka” oraz   informatycznym.  Oba  w swej treści nawiązywały do zwyczajów i obrzędów charakterystycznych dla Świąt Wielkanocnych.

Natomiast pasjonaci sztuki kulinarnej, czyli uczniowie klas z Technikum Żywienia, rywalizowali w konkursie „Potrawy wielkanocne”.

Zwyciężczynią  konkursu na „Najpiękniejszą pisankę” została Joanna Bocian z Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Grzymiszewie.  Dwa pozostałe miejsca przypadły: Karolinie Frankowskiej i Adrianowi Balcerczakowi.

W konkursie informatycznym autorką najciekawszej pracy o tematyce wielkanocnej okazała się Wiktoria Perschke z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Wyobraźnia plastyczna i umiejętności komputerowe zapewniły drugie miejsce Natalii Maćkowskiej z Gimnazjum w Tuliszkowie. Trzecie miejsce przypadło dwóm laureatom: Jakubowi Pawłowskiemu z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żychlinie oraz Oktawii Rogowicz – gimnazjalistce z Rychwała.

Wyjątkowo trudne zadanie miało jury trzeciego z konkursów – kulinarnego, ponieważ oceniało 30 potraw, które zachwyciły smakiem i wyglądem. Bezkonkurencyjne okazały się: Emilia Wiśniewska, Aleksandra Kaszubowska oraz Marta Skieresz zdobywając ex aequo pierwsze miejsce. Wyczucie estetyki i smaku nie opuściło również zwycięzców drugiego miejsca: Michała Trawińskiego oraz Pawła Nowakowskiego. Trzecim miejscem musiały się podzielić Alicja Laskowska i Patrycja Tarczyńska, które przygotowały wyśmienite mazurki.

Patronat nad całym przedsięwzięciem „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje’, realizowanym przez Klub Młodego Gastronoma, sprawuje Starosta Powiatu Konińskiego Pani Małgorzata Waszak. Fundatorami nagród jest również Starostwo Powiatowe oraz restauracje: „Staromiejska”,  „Rogatka” , Galeria „Zakątek” oraz Rada Rodziców ZSE-U.  Dziękujemy sponsorom, ponieważ ich hojność pozwoliła wyróżnić i nagrodzić nie tylko laureatów pierwszych trzech miejsc, ale także przyznać liczne wyróżnienia.

Organizatorzy konkursów: Maria Romańczuk,  Elżbieta Sell, Iwona Smarż oraz Ewa Wallis gratulują wszystkim uczestnikom za prezentacje swoich umiejętności na tak wysokim poziomie.