• Szkolny Konkurs na Stroik Świąteczny

  29 grudnia 2013

  DSC_0048

   

   

   

  W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły, po raz szósty, uczestniczyli w Konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny.

  Konkurs ten każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku do konkursu zgłosiło się 19 dwuosobowych zespołów, które „na żywo” w trakcie godziny musiały przygotować stroik wg własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w zabawę i z dokładną precyzją dekorowali swoje dzieła.

  Jury (w składzie Ewa Darul, Joanna Gadomska, Agnieszka Marciniak, Sylwia Maciejewska oraz pani dyr Anna Matczak-Gaj) podczas oceny miało bardzo trudne zadanie, które stroiki nagrodzić i które wyróżnić. Wszystkie prace były ciekawe i dopracowane. Komisja konkursowa oceniała stroiki pod względem estetycznym, oryginalności i pomysłowości uczniów a także wkładu pracy włożonego w przygotowanie stroika.

  Po długiej debacie jury zadecydowało, że pierwsze miejsce zajęli: Artur Rudolf i Adrian Lebioda z klasy III LO, drugie miejsce w konkursie zajęły Marta Dębowska i Agata Jackowska z klasy III TŻ, a trzecie – Bartłomiej Klimczak i Tomasz Folta (klasa II TŻ). Wyróżnienia natomiast zdobyły stroiki: Wiktora Matysiaka i Bartka Kałużnego  (III LO) oraz Heleny Tylman i Dawida Kołodziejczaka (II LO).

  Po konkursie, wszystkie przygotowane stroiki zostały zlicytowane przez nauczycieli naszej szkoły, a pieniądze uzyskane z licytacji przekazane na leczenie uczennicy naszej szkoły Oli, która zmaga się z chorobą nowotworową.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.