• I Wielkopolskiego Konkursu „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”

19 grudnia 2013

DSCN2112_257x343

17.12.2013r. nasza szkoła była organizatorem I Wielkopolskiego Konkursu „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”. Klub Młodego Gastronoma, od 11 lat, stawia sobie za cel pielęgnowanie polskich zwyczajów i obrzędów.

W blasku świec, ze świątecznymi wypiekami oraz kolędami z dwudziestu jeden stołów wybrano ten, według jury, najpiękniejszy. Wygrał stół z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, ale wszystkie stoły były pięknie zaaranżowane i zasługują na uznanie. Nasz zespół w składzie: Ewa Michalak i Emila Wiśniewska pod opieką Pani Ewy Wilczewskiej otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy.

Poza przygotowaniem stołu, zespoły wzięły udział w quizie świątecznym. Prowadzący konkurs Michał Trawiński wraz z Patrycją Wrotecką z wielką swobodą „odpytali” uczestników z tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego i to Starostwo Powiatowe jest głównym sponsorem nagród. Ponadto nagrody zostały ufundowane przez restauracje: „Staromiejska”, „Rogatka”, Ludowy Sportowy Klub Uczniowski Eko Tech oraz Radę Rodziców ZSE-U w Żychlinie. Dziękujemy.

Równocześnie odbył się szkolny konkurs kulinarny na „Wypieki świąteczne”. Zapach pierników, makowców pobudził zmysły kulinarne gości w Żychlinie. W konkursie wzięło udział 28 uczniów, którzy swoimi wypiekami już inspirują do tworzenia świątecznych potraw. Największe uznanie jury zyskała „Orzechowa choinka” w wykonaniu Joanny Pęcherzewskiej z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, jury przyznało dwa drugie miejsca: Adriannie Banaszak i Michałowi Trawińskiemu, a trzecie miejsce zajęła Emila Wiśniewska. Gratulujemy nagrodzonym i pozostałym uczniom, którzy przygotowali wypieki konkursowe.

Klub Młodego Gastronoma składa podziękowania wszystkim uczestnikom konkursów, gratuluje nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Dziękuje nauczycielom – opiekunom, którzy przygotowywali młodzież oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej uroczystości – Elżbieta Sell i Iwona Smarż