• „Odkrywamy czystą Polskę”

24 września 2013

sprzatanie1Takie właśnie hasło firmowało tegoroczną  akcję „Sprzątanie świata”. ZSE-U w Żychlinie dzięki zaangażowaniu opiekunki Koła Ekologicznego, pani mgr Agnieszki Niezabitowskiej od lat uczestniczy w akcji w tym potrzebnym przedsięwzięciu. 18 września towarzyszyły jej klasy II LO-TS, II TOR/TOT, III TH, wraz z opiekunami: paniami Lidią Rybacką i Anettą Janc oraz panem Piotrem Rosiakiem. Uczniowie i pedagodzy przyjrzeli się stanowi czystości urokliwego lasu położonego na skraju tzw. „Starego” i „Nowego” Żychlina. Młodzież, zaopatrzona wcześniej we wszystko, co potrzebne do sprzątania, przemierzała dziarsko las zatopiony w promieniach jesiennego słońca. Ciekawa lekcja wychowawcza sprawiła, że wszyscy energicznie upiększali środowisko, odkrywając czystą Polskę. Działanie promujące ZSE-U (zbieraczom towarzyszył Pan W.Dąbski, przedstawiciel mediów) wpisało się w cykl prac szkoły – Promotora Ekologii.