• Światowy Dzień Ziemi 2013

    22 kwietnia 2013

    ziemia

     

    W piątek (19 kwietnia) już po raz ósmy, w naszej szkole, odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi, zorganizowana pod patronatem Starostwa Powiatowego w Koninie.

    Do wspólnej zabawy włączyli się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z: Goliny, Kleczewa, Konina (Gimnazjum nr 1, 3, 5, 7), Liśca Wielkiego, Rychwała, Skulska, Sławska, Sompolna, Starego Miasta, Zbierska i Żychlina.

    W trakcie obchodów rozstrzygnięto konkursy, a laureatom wręczono nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie:

     

    KONKURS FOTOGRAFICZNY

    na temat: „Dzikie wysypiska śmieci w najbliższej okolicy”

     

    Kategoria  GIMNAZJUM:

    1 miejsce – Alicja Szeflińska – Gimnazjum w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Rychwale

    2 miejsce – Adam Nowatkowski – Gimnazjum Nr 3 w Koninie

    3 miejsce – Paulina Meirowska – Gimnazjum w Skulsku

    Wyróżnienie – Dagmara Dopierała  – Gimnazjum  Nr 7 w Koninie

    Wyróżnienie – Marta Zając – Gimnazjum w Żychlinie

    Kategoria SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

    1 miejsce – Agnieszka Zejer –  z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

    2 miejsce – Jakub Kujawa – z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie

    3 miejsce – Angelika Wrońska – z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

     

     

    KONKURS PLASTYCZNY  na plakat

    na temat  „Recykling śmieci w różnych krajach świata”  lub „Konsekwencje dzikich wysypisk śmieci”

     

             GIMNAZJUM:

    1 miejsce – Marcelina Siwik – Gimnazjum w Sławsku

    2 miejsce –  Mateusz Papierz – Gimnazjum w Liścu Wielkim

    3 miejsce – Joanna Robak – Gimnazjum w Starym Mieście

    Wyróżnienie – Daria Liczbińska – Gimnazjum w Skulsku

    Wyróżnienie – Adrian Papierz – Gimnazjum w Liścu Wielkim

    SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

    1 miejsce – Emila Wiśniewska –  z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

    2 miejsce – Natalia Szymczak – z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Rychwale

    3 miejsce – Daria Kluczyńska – z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie

    Wyróżnienie – Artur Rudolf – z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

     

     

    KONKURS TECHNICZNY pt.: „COŚ Z NICZEGO”

    NA WYKONANIE FORMY UŻYTKOWEJ Z ODPADÓW

     

     

            GIMNAZJUM:

    1 miejsce – Andżelika Pawlikowska – z Gimnazjum Nr 5 w Koninie

    2 miejsce – Patrycja Kubala – z Gimnazjum Nr 5 w Koninie

    3 miejsce – Kamil Kubisiak – Gimnazjum w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Rychwale

    Wyróżnienie – Natalia Walerysiak – z Gimnazjum w Żychlinie

    Wyróżnienie – Przemysław Gaj – z Gimnazjum w Żychlinie

    SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

    1 miejsce – za kręgle Klaudia Segiet z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

    2 miejsce –  za zbieraczkę Adrian Mielcarek z ZSEU w Żychlinie

    3 miejsce – za skarbonkę  Patrycja Wrotecka z ZSEU w Żychlinie

     

    KONKURS NA ALBUM

    na temat: „Skarby ze śmietnika” lub „Odpady z naszych domów”

     

    1 miejsce – Jakub Staciwa – Gimnazjum w Liścu Wielkim

    2 miejsce – Ewelina Brzęcka – Gimnazjum  w Liścu Wielkim

    3 miejsce – Ernest Wasilewski –Gimnazjum Nr 5 w Koninie

     

     

    KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

    na temat:  „Drugie życie elektrośmieci” lub

    Przygody Elektroeko – historia recyklingu elektrośmieci opowiedziana na wesoło

     

     

             GIMNAZJUM:

    1 miejsce – Marta Balcerzak z Gimnazjum Nr 1 w Koninie

    2 miejsce – Lidia Zalewska z Gimnazjum Nr 7 w Koninie

    3 miejsce – Jakub Telman z Gimnazjum Nr 5 w Koninie

    Wyróżnienie – Maciej Waleriańczyk z Gimnazjum w Golinie

    Wyróżnienie – Lena Sypniewska z Gimnazjum Nr 5 w Koninie

    SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

    1 miejsce – Anna Lewandowska – z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

    2 miejsce – Mateusz Andrzejewski – z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie

    3 miejsce – Marta Babiak – z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

     

    KONKURS LITERACKI NA LIST:

    Do mieszkańców swojej miejscowości z prośbą o segregowanie śmieci

     

             GIMNAZJUM:

    1 miejsce – Katarzyna Pietrzak z gimnazjum w Skulsku

    2 miejsce – Aleksandra Czarnecka z Gimnazjum w Liścu Wielkim

    3 miejsce – Nikola Kałużna z Gimnazjum w Liścu Wielkim

    Wyróżnienie – Emilia Janek z Gimnazjum w Zbiersku

    Wyróżnienie – Arek Gorzkowski z Gimnazjum w Żychlinie

    SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

    1 miejsce – Agata Bugaj z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

    2 miejsce – Łukasz Siwiński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie

    3 miejsce – Izabela Andrzejewska z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

    W konkursach wzięło udział 471 uczniów z piętnastu szkół miasta i powiatu konińskiego.

     

    Rozstrzygnięto również konkurs dla nauczycieli, animatorów edukacji ekologicznej, wychowawców, który polegał na stworzeniu scenariusza zajęć na temat: „Sposoby zagospodarowania odpadów”. Laureatkami konkursu zostały:

    1 miejsce – pani Maria Michnik nauczyciel biologii z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie

    2 miejsce – pani Aleksandra Kopaczeska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale

    3 miejsce – pani Monika Kieliszak z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie

     

    Podczas obchodów Dnia Ziemi wysłuchać można było piosenek i wierszy o tematyce ekologicznej, podziwiać najnowsze trendy w modzie podczas pokazu mody ekologicznej, zwiedzić wystawy prac konkursowych, zobaczyć film pokazujący konsekwencje degradacji środowiska przez człowieka oraz wysłuchać wykładu wygłoszonego przez zaproszonego gościa – panią mgr Magdalenę Kowalczyk (Kierownika Działu Ochrony Środowiska z Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie), na temat: „Potrzeba segregacji odpadów”.

    Na kolejne obchody zapraszamy za rok.