• Nie dla mnie promile i narkotyki

   

   

  5 czerwca 2013 roku po raz kolejny byliśmy braliśmy udział , w wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, GMINNEGO TURNIEJU WIEDZY O NAŁOGACH „Nie dla mnie promile i narkotyki” pod patronatem kampanii edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł. Turniej ma wieloletnią tradycję i przygotowywany jest przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczestnicy turnieju  rywalizowali ze sobą w obecności publiczności, która żywo reagowała i dopingowała swoich przedstawicieli a nad całością czuwała komisja oceniająca poszczególne konkurencje.

  W konkursie wiedzy na temat profilaktyki uzależnień brały udział dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnej – (ZSE-U) z terenu Gminy Stare Miasto. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania, rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle, przedstawiali własne rozwiązania sytuacji trudnych, układali rozsypankę wyrazową, rozpoznawali fakty i mity na temat uzależnień, działanie substancji na organizm człowieka, odgadywali kalambury.

  Zaproszeni goście poddali się atmosferze zmagań i gimnastykowali swoje umysły, sprawdzali wiedzę. Szczególnie aktywna była „drużyna” policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie (GRATULUJEMY WIEDZY).

  Niezależna komisja konkursowa pod przewodnictwem Pana Józefa Mazurkiewicza dyrektora Ośrodka Doraźnej Pomocy Osobom z Problemem Alkoholowym, w składzie Pani Izabela Wojtków terapeuta i Pan Ireneusz Ćwiek,  radny Gminy Stare Miasto wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna naszego gimnazjum w składzie: Patrycja Kupiec z kl. I i Przemysław Gaj z kl. II. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Modły Królewskiej drużyna w składzie: Monika Witkowska i Emilia Torzecka. Trzecie miejsce na podium było dla Szkoły Podstawowej w Starym Mieście drużyna w składzie Julia Janiak i Karolina Antczak.

  Jednocześnie odbywał się konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Uwolnij mnie”. Prace plastyczne oceniał pod względem wartości artystycznych, oryginalności, a także odzwierciedlenia myśli i hasła konkursu i tematyki turnieju, Pan Krzysztof Marko z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Najlepszy okazał się plakat Lidii Brzuszczak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Publiczność doceniła plakat naszego ucznia Noela Płocińskiego z klasy III gimnazjum.

  Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody, a uczestnicy pamiątkowe gadżety.