• Dlaczego lewa komora serca jest grubsza?

1 lipca 2013

sekcja4_432x324

Dlaczego lewa komora serca jest grubsza? Jak są zbudowane płuca? Z jakich elementów zbudowana jest nerka? Co ma wspólnego wątroba z nerkami? To tylko nieliczne pytania, na jakie można było znaleźć odpowiedzi podczas niecodziennej lekcji biologii  – sekcji organów. Oprócz wiedzy uczniowie w sposób praktyczny mogli zapoznać się z budową niektórych narządów (serce, nerki, wątroba, płuca, krtań, tchawica) przy pomocy skalpela. Z medyczną precyzją uczestnicy zajęć przecinali nerki i rozcinali serce a także chirurgiczną igłą zszywali rozciętą skórę. Sekcję przygotowała nauczyciel biologii pani mgr Joanna Gadomska.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie ZSEU oraz uczniowie klas trzecich szkól gimnazjalnych. Wszyscy biorący udział w zajęciach zaangażowani byli bardzo, co widać na załączonych zdjęciach. Być może, dla kogoś, ta lekcja to początek wielkiej medycznej kariery. Trzymamy kciuki!