Nauczyciel prowadzący: Joanna Gadomska

Innowacja realizowana była w okresie: wrzesień 2014 – czerwiec 2016

Była to innowacja metodyczno-organizacyjna.

Realizowana została przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego .

Głównym celem innowacji jest sprawdzenie się uczniów w roli nauczyciela, poprzez przygotowanie i przeprowadzenie cyklu spotkań z przedszkolakami, aby pomóc uczniom w dokonaniu wyboru właściwej dalszej pedagogicznej ścieżki kształcenia. Innowacja jest realizowana we współpracy z Przedszkolem nr 4 w Koninie. Formy działań adresowane do przedszkolaków to spotkania, warsztaty, gry i zabawy, prezentacje, wspólne wycieczki. W efekcie realizacji tego projektu uczniowie: pokonali bariery strachu przed występem publicznym, nabyli większej pewności siebie, wykształcili umiejętności autoprezentacji, sprawdzili się w roli nauczyciela, zdecydowali czy dobrze wybrali w przyszłości pedagogikę, jako kierunek wart studiowania, a także nabyli nowych umiejętności w czasie tworzenia pomocy dydaktycznych. Uczniowie nabyli także umiejętności zainteresowania swoją osobą przedszkolaków, umiejętności efektywnego sterowania zachowaniami grupy oraz umiejętność brania odpowiedzialności za innych.