Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek od 1985 roku obchodzony jest w dniu 8 maja. Święto zainicjowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

Z tej okazji w przestrzeni naszej biblioteki szkolnej pojawiła się wystawa książek- biografii słynnych ludzi, którzy podpowiadają, jak odnieść sukces w życiu, oraz prezentacja twórczości plastycznej i literackiej młodzieży z naszej szkoły- Weroniki Majkowskiej z klasy 2 TS i Mateusza Pabisiaka z klasy 4TR. Wystawom towarzyszyły plakaty promujące nowości na rynku wydawniczym dla młodzieży, plansze informacyjne z podziałem literatury na różne rodzaje, plakaty przedstawiające zalety książek: dlaczego warto czytać oraz zabawy z wykorzystaniem gier planszowych.

Ciekawostką jest, że … w starożytnym Egipcie wszystkie okręty odwiedzające miasto zmuszone były oddać wszelkie posiadane książki do Biblioteki Aleksandryjskiej w celu ich skopiowania. Oryginały zostawały w Bibliotece, a kopia wracała do właściciela.

Warto wiedzieć, że największą biblioteką w Polsce jest Biblioteka Jagiellońska (polska akademicka biblioteka w Krakowie). Najstarszą w Polsce jest biblioteka Dominikanów, również w Krakowie. Jeśli chcecie poznać więcej ciekawostek o bibliotekach, czytaniu i książkach, zapraszamy do biblioteki... :)