Uczennice z ZSEU w Żychlinie wyróżnione  w Wojewódzkim Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

16 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystej Gali podsumowującej Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VIII edycja „Grasz – dbasz o środowisko”.

Miło nam poinformować, iż przyrodnicza gra terenowa „Poznaję i dbam o lokalną przyrodę i kulturę Doliny Warty i Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego” przygotowana przez uczennice naszej szkoły:  Natalię Samulczyk z klasy IV TS, Wiktorię Kubacką z klasy IV LOP oraz Aleksandrę Owczarek z klasy IV TR została doceniona i otrzymała II wyróżnienie. Każdy z wyróżnionych uczniów otrzymał Tablet SAMSUNG Galaxy Tab A8 i  słodki upominek  a szkoła nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych oraz pamiątkowy grawer i piękny kwiat doniczkowy, skrzydłokwiat.

Uczennice, Wiktoria i Natalia nie mogły pojawić się na Gali osobiście, ponieważ w tym czasie pisały egzamin maturalny z geografii. W ich imieniu nagrodę odebrał rodzic, pani Iwona Samulczyk oraz siostra Zofia Kubacka z klasy I TRB.

Celem organizowanego Konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci  i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr.

Organizatorem Konkursu jest Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Wielkopolskiego w Poznaniu.