28.04.2023 r. ZSEU pożegnał tegorocznych maturzystów. Świadectwa potwierdzające ukończenie szkoły otrzymali absolwenci klas czwartych: Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Hotelarstwa i Leśnego, Technikum Spedycji, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Zaszczyt prowadzenia uroczystości przypadł w udziale Poli Pyzdrowskiej, uczennicy klasy czwartej Technikum Żywienia i Hubertowi Witkowskiemu, absolwentowi Technikum Hotelarstwa, symbolicznie żegnającego się z rolą znakomitego szkolnego konferansjera.
Akademię obecnością zaszczycili przedstawiciele Starostwa Powiatowego, którzy tego dnia ogłosili sukces dwóch uczennic Technikum Reklamy: Aleksandry Owczarek z klasy czwartej i Zofii Kubackiej z klasy pierwszej, laureatek konkursu ogłoszonego przez wspomniany organ.
Uczniowie klas maturalnych z zaangażowaniem zgłębiający tajniki wiedzy przygodę z edukacją w szkole średniej zakończyli wyróżnieniem- nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce wręczoną przez dyrektor szkoły Annę Matczak- Gaj i wicedyrektor Annę Walkowiak. Uhonorowani zostali także rodzice podejmujący przez ostatnie cztery lata inicjatywy wspierające kreatywne działania młodzieży.
Wzruszający moment uroczystości stanowiły wystąpienia absolwentów życzliwie dziękujących gronu pedagogicznemu za inspirowanie do uczestnictwa w twórczej edukacji. Niezwykle ciepłe słowa przemawiający- Patrycja Jakóbowska, Oliwia Kamińska, Kinga Siwek, Agata Zioła, Wojciech Oliński- skierowali do wychowawców: Joanny Górskiej, Urszuli Jędrzejewskiej- Kamińskiej, Ewy Pietrzak, Piotra Rosiaka, Marcina Wawrzyniaka. Opiekunom szkolnym podziękowano za troskę i wsparcie.
Odsłonę ostatniego kadru szkolnego życia dopełniły występy utalentowanych muzycznie uczniów klas maturalnych: Igora Biniewicza, Magdaleny Gałązki, Julii Jaszczak, Oliwii Kamińskiej, Wiktorii Kubackiej, Wojciecha Olińskiego, Natalii Wykpisz, Nikoli Wykpisz. Wiele emocji wzbudziły poruszające prezentacje filmowe ilustrujące trwałą obecność absolwentów w życiu ZSEU.
Życzenia wielu sukcesów i pomyślnej dorosłości uczniowie klas maturalnych otrzymali od przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego: Aleksandry Owczarek i Julity Stanisławskiej.
28 kwietnia stanowił cezurę nie tylko w życiu absolwentów. W tym dniu dyrektor szkoły Anna Matczak- Gaj uroczyście podziękowała za wieloletnią pracę Hannie Ciesielczyk, przechodzącej na zasłużoną emeryturę.