W dniu 19 kwietnia 2023 r. w  sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbył się Finał XVII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.  Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy konsumenckiej wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę, a zarazem powiat koniński reprezentowali uczniowie: Jakbu Blim, Miłosz Miszkiewicz i Patryk Kałużny. Ich zadaniem było rozwiązanie testu, składającego się z 75 pytań, sprawdzającego  wiedzę w zakresie szeroko pojętego prawa konsumenckiego.

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że wśród osób wyróżnionych, zajmując  6 miejsce, znalazł się Jakub Blim.

Gratulujemy!

Honorowymi patronatami Olimpiady są Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Organizatorami Olimpiady są Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Delegatura w Poznaniu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i  miejscy rzecznicy konsumentów województwa wielkopolskiego oraz powiaty województwa wielkopolskiego.

UOKiK - Urząd - Informacje ogólne - Wydarzenia, komentarze - XVII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej