W dniu 22 lutego br. uczniowie klas maturalnych zapoznali się z ofertą edukacyjną Centrum Nauki i Biznesu Żak oraz Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie.

Szkoła policealna Żak to szkoła, w której w rok lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, zdobędzie się ceniony na rynku pracy zawód. Kierunki bezpłatne to: technik usług kosmetycznych, technik administracji, technik archiwista, technik BHP, florysta, opiekun medyczny, technik masażysta, technik usług pocztowych i finansowych, opiekunka środowiskowa, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun w domu pomocy społecznej.

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie  jest skierowana do maturzystów, którym zależy na zdobyciu cennej wiedzy, poszerzeniu umiejętności i nabyciu wysokich kompetencji zawodowych. Uczelnia organizuje studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Oferuje kierunki takie jak prawo, psychologia, administracja, ekonomia, energetyka, kryminologia czy pedagogika. Posiada łącznie cztery filie. Szkoła prowadzi współpracę międzynarodową w ramach programu Erasmus+.