Szkoła do hymnu 2022

#SzkołaDoHymnu

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, wraz z nauczycielami, odśpiewali hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

Śpiewającym towarzyszył chór i zespół instrumentalny .

Wspólne śpiewanie hymnu narodowego stało się tradycją naszej szkolnej społeczności. Pragniemy w ten sposób przekazywać młodzieży wartości patriotyczne oraz podkreślać wagę dziedzictwa kulturowego i narodowego.

Gościem Honorowym uroczystości była Pani wicedyrektor Anna Walkowiak. Pragniemy nadmienić, że w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” zaangażowali się nauczyciele historii – p. Aleksandra Gołdych i p. Piotr Rosiak oraz p. Monika Niespodziańska i p. Edyta Widelska-Strzelińska (opiekunki chóru) we współpracy z p. Andrzejem Midorem i p. Renatą Chorążewską.