Ślubujemy!

„Dobra głowa i dobre serce to wspaniałe połączenie. Ale kiedy dodasz do niego język lub pióro hodowlane, naprawdę masz coś wyjątkowego”. /Sydney J. Harris/

11 października 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym dniu dumnie wybrzmiały - rota ślubowania, słowa wiersza Adama Asnyka „Szczęśliwa młodość” oraz fragment „Koncertu Chopina” Artura Oppmana, w interpretacji uczennicy klasy trzeciej technikum reklamy.

Podniosłe momenty wypełniły hymny – państwowy i szkoły, odśpiewane przez uczniów, przemarsz pocztu sztandarowego oraz kwiaty złożone pod tablicą, upamiętniającą wizytę naszego patrona, muzycznego mistrza, w Żychlinie.

Gościem honorowym uroczystości był pan Jan Bartczak z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Koninie.

W części nieoficjalnej mogliśmy podziwiać występy recytatorskie młodych artystów, usłyszeć, w wykonaniu szkolnego chóru pierwszoklasistek, kanon „Wiwat szkoło!”, piosenkę „Graj profesorze” oraz utwór Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”, a także grę na rogu uczennicy technikum leśnego. Muzycznych uniesień dostarczył nam, debiutujący zespół instrumentalny w składzie: Jagoda Roszak - wiolonczela (1LO), Maria Michurska - skrzypce (1TŻiUGB), Zofia Marchwicka – skrzypce (1TŻiUGA). Nie zabrakło też pięknych kwiatów dla nauczycieli, braw oraz ciepłych słów. Dyrektor Szkoły, Pani Anna Matczak-Gaj, serdecznie podziękowała młodzieży za wspaniałe występy i płynące z głębi serca życzenia.

Pamiątką tego dnia stały się zdjęcia klasowe z wychowawcami, akty ślubowania oraz nagrody wręczone pierwszoklasistom, laureatom konkursów – „Interdyscyplinarna Gra Terenowa” oraz „Najlepsze stoisko, prezentujące kraj europejski”.

Warto nadmienić, iż w organizację uroczystości zaangażowali się wychowawcy klas pierwszych – p. Monika Niespodziańska wraz z p. Edytą Widelską-Strzelińską (opiekunki chóru), p. Aleksandra Gołdych (scenariusz), p. Katarzyna Grzelakowska i p. Radosław Wojciechowski (opieka nad sztandarem), p. Agnieszka Szmytka, p. Magdalena Baranek, we współpracy z p. Elżbietą Sell, p. Ewą Wallis, p. Agatą Ignaczak i p. Martą Cieślak. Akty ślubowania przygotowała p. Arleta Pawlak-Jakubowska, a dekoracjami zajęły się panie: Ewa Wilczewska, Arleta Sztaba i Katarzyna Hryciuk wraz z pracownikami obsługi oraz p. Piotr Rosiak. Tradycyjnie już rolę fotoreportera przejął p. Andrzej Midor. Natomiast nad całością przedsięwzięcia czuwała Dyrekcja Szkoły – p. Anna Matczak-Gaj (dyrektor) i p. Anna Walkowiak (wicedyrektor).

Wychowawcy klas pierwszych składają serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim artystom i bohaterom tej wyjątkowej uroczystości.