„Poznajemy historię najnowszą”

Kolejna lekcja on-line dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie – z cyklu „Poznajemy historię najnowszą” – dotyczyła STANU WOJENNEGO.

Tym razem klasa 3TSP wraz ze swoją nauczycielką języka polskiego, p. Aleksandrą Gołdych, zaprosiła do współpracy p. Julię Kilanowską, Inspektora Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

Nasza prelegentka przeprowadziła „żywą lekcję historii”, wykorzystując w tym celu okolicznościową prezentację i filmy tematyczne. Edukacyjną wartością dodaną tych zajęć był niewątpliwie fakt, że zdążyliśmy jeszcze spotkać się w szkole, a w podsumowaniu warsztatów przeprowadzić konstruktywną dyskusję.

***

Składam serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc i obsługę techniczną lekcji uczniom klasy 3TSP – Bartkowi Dąbkowi i Kacprowi Staszakowi oraz nauczycielom – p. Krzysztofowi Wolskiemu i p. Szymonowi Ludwinowi. Dziękuję również klasie 3TSP za godne reprezentowanie szkoły w czasie kolejnej już „edukacyjnej podróży”.