XXXV Olimpiada

W środę, 10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do zmagań z hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady „Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym”, przystąpili uczniowie klas I i IV Technikum ekonomicznego.
Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
- trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru,
- zadania z podstaw ekonomii,
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXV OWE.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, począwszy od roku szkolnego 1987/1988. Należy ona do najważniejszych i największych przedsięwzięć z zakresu edukacji ekonomicznej, skierowanych do uczniów szkół średnich z całego kraju oraz ich nauczycieli.
Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, poszerzanie wiedzy ekonomicznej, w tym świadomości jej znaczenia oraz zainteresowań przedmiotem, wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów.