12.10.2021 roku uczniowie sześciu pierwszych klas aktywnie uczestniczyli w szkolnym ceremoniale. Ślubowali na sztandar szkoły być przyzwoitymi ludźmi. Zostali pięknie przywitani przez starszą koleżankę.
Okazali szacunek Patronowi - Fryderykowi Chopinowi, składając piękną wiązankę pod pomnikiem kompozytora.
Z rąk swoich profesorów - geografów odebrali nagrody za Międzyprzedmiotową Grę Terenową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Aby tradycji stało się zadość, przedstawicielki SU złożyły nauczycielom piękne życzenia. Wręczono kadrze kierowniczej oszałamiające wiązanki kwiatów.
Bohaterom Dnia Edukacji - Pracownikom Szkoły i Ślubującym Uczniom zadedykowano piosenki wykonane przez Gabrysię Kraskę i Paulinę Banaszak.
Pani Dyrektor, Anna Matczak - Gaj serdecznie życzyła żychlińskim uczniom powodzenia i cieszyła się z możliwości wspólnej bytności w szkole. Z radością skonstatowała, że prowadzący uroczystość maturzyści - Marta Kulig i Piotr Jakubczyk - wprowadzają pierwszoklasistów w przestrzeń szkolnego świata.
Aby utrwalić doniosłe chwile, wykonano pamiątkowe fotografie.
Z inicjatywy uczniów klas BSI i I LO nauczyciele ZSEU raczyli się wspaniałymi tortami, które pomogła upiec Niesamowita Mama Natalki i Kuby Olejniczaków.