• Dołączamy do akcji #LiniaProsta!

  21 marca 2021

  21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

  21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa. Z zespołem Downa wiąże się wiele mitów społecznych, m.in. przekonanie, że osoby te nie mogą samodzielnie funkcjonować. Akcja #LiniaProsta walczy z tym mitem!

  Światowego Dnia Zespołu Downa można okazać solidarność z osobami dotkniętymi tym syndromem, zakładając kolorowe skarpetki. Najlepiej nie do pary (symbolizujące genetyczną różnorodność) lub udostępnić w mediach społecznościowych zdjęcie z pojedynczą linią narysowaną na dłoni (z hasztagiem #LiniaProsta). Po co?

   

  Pojedyncza, przecinająca dłoń linia to jedna z cech osób z zespołem Downa? Dlatego w ramach akcji zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do udostępniania w mediach społecznościowych zdjęć z przekreśloną dłonią – jako wsparcia ich dążeń dobycia pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

   

   IDEA KAMPANII #LINIAPROSTA

   

  Za każdą fotkę z hashtagiem #Linia Prosta na Instagranie, Twitterze, Facebooku, telewizja Lifetime przekazuje kwotę 5 zł Stowarzyszeniu Bardziej Kochani. Pieniądze te pomogą usamodzielnić się osobom z Zespołem Downa w mieszkaniach chronionych.

   

  Więcej:

  https://www.facebook.com/hashtag/zespolkolorowychskarpetek?eep=6&fref=mentions

  https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Swiatowy-Dzien-Zespolu-Downa-Akcja-Linia-Prosta-i-Kolorowe-Skarpetki