5 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się konferencja popularnonaukowa  poświęcona demokracji we współczesnej Europie. Sesja, połączona z panelem dyskusyjnym, przybliżała istotę przemian społeczno- politycznych w Polsce i Europie w  latach osiemdziesiątych XX wieku. Podjęto tematykę wpływu rozpadu ZSRR na kształtujące się demokracje europejskie i ich stan w XXI wieku. W dyskusji komentowano zagadnienia dotyczące kondycji obecnej demokracji w kontekście dynamicznej sytuacji politycznej. Przywołano nazwiska mężów stanu walczących z determinacją o wolność człowieka, jego prawa i godność. Nie zabrakło odwołań do istoty współczesnego autorytaryzmu.

Podczas spotkania ogłoszono wyniki dwóch konkursów. Laureatami turnieju „Dzieje demokracji parlamentarnej w Polsce w okresie 1918- 2000” zostali:

I. w kategorii „Wiedza”:

Mateusz Ciesielski z kl. 3 Technikum Leśnego-  I miejsce

Mateusz Hofman z kl. IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych- II miejsce

Weronika Nachowiak z kl. IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych- III miejsce

Dominika Barska z kl. IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych- wyróżnienie

II. w kategorii „Praca twórcza”:

Marta Michalak z kl. 3 Technikum Leśnego- I miejsce

Malwina Jankowska i Adam Włosiniak z kl. IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych- II miejsce

Wiktoria Sędziak z kl.  I Technikum Spedycyjnego- III miejsce.

Nagrody dla finalistów ufundował Wielkopolski Kurator Oświaty.

W ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego, podkreślającego wagę kwestii wolnościowych, ogłoszono Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie- Fryderyku Chopinie. Na podium stanęły uczennice klas pierwszych: Zuzanna Kowalska z  Technikum Leśnego i Małgorzata Kubsik z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy: Krystyna Gajewska, Urszula Jędrzejewska- Kamińska, Magdalena Śliwińska. W roli konferansjerów wystąpili Sandra Matuszak i Hubert Urbański z kl. 3 THL, panel poprowadzili Dominika Barska i Mateusz Hofman z kl. 4 TŻiUG.