Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Szkolna biblioteka młodzież przywołuje,

z różnych utrapień skutecznie ratuje.

Prace domowe nie straszne są Tobie,

bo z książką bez problemu dasz radę sobie.

Każdy czytelnik z pewnością poręczy,

że bibliotekarka nikogo nie dręczy.

Po raz kolejny na całym świecie w październiku biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyły się różne działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Wydarzeniem organizowanym przez naszą bibliotekę był  udział w powiatowym konkursie plastycznym  „Wizja Lem” upamiętniającym 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema - pisarza science fiction, filozofa, futurologa oraz krytyka. Ponadto w szkolnej bibliotece można było podziwiać nastrojową jesienną wystawę rysunków fantastycznych i komiksów wykonanych przez uczniów naszej szkoły, oglądać wystawę książek o tematyce fantastycznej jako propozycję na przyjemne i kreatywne spędzanie jesiennych wieczorów, a młodzież klasy 1 Technikum Reklamy podczas wycieczki poznała działalność i zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Podkreślając znaczenie biblioteki można by rzec, że:

Bez biblioteki trudno jest żyć!