• Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS

    14.12.2011

    O prawdach i mitach dotyczących zarażeń wirusem HIV przypomniała naszym uczniom nauczycielka biologii w naszej szkole, pani Joanna Wierzbowska, podczas lekcji otwartej.

    Uczniowie sprawdzali również stan swojej wiedzy na ten temat w Szkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS.  Uczniowie zmagali się z przeróżnymi pytaniami dotyczącymi HIV i AIDS, które zostały przygotowane przez panie : Elżbietę Goińską i Joannę Wierzbowską (m.in. : Po jakim czasie od zarażenia wirusem HIV można wykryć przeciwciała we krwi zarażonego? Kiedy w Polsce pojawił się pierwszy przypadek zakażenia wirusem HIV? W jakich płynach tkankowych w organizmie człowieka występuje wirus HIV? W jakich sytuacjach może dochodzić do zakażenia wirusem HIV? Gdzie na świecie najwięcej ludzi choruje na AIDS? Co jest symbolem solidarności z ludźmi chorymi na AIDS? itp.).    Rywalizacja była zaciekła, jednak udało się bez dogrywki wyłonić uczniów, którzy posiadają największą wiedzę na ten temat.

    I miejsce zajął Karol Kołodziejczak z klasy IV TA, II miejsce Paulina Kilańska (III TŻ), a III miejsce Katarzyna Popławska (IIITŻ). Wszystkim laureatom gratulujemy.