• I Zjazd Absolwentów


  I Zjazd Absolwentów jest już historią.

  24. września gościliśmy w naszej szkole wyjątkowe osoby. Na I Zjazd Absolwentów przybyli emerytowani nauczyciele, pracownicy i absolwenci naszej szkoły.

  Zjazd rozpoczął się od mszy świętej w intencji nauczycieli, absolwentów i pracowników szkoły. Część oficjalną otworzyła dyrektor ZSE-U pani Anna Matczak-Gaj. Podczas tej części można było zapoznać się z historią szkoły oglądając prezentację multimedialną lub czerpiąc ze wspomnień gości : nauczycieli i absolwentów.

  Absolwenci mieli możliwość zwiedzania szkoły, obejrzenia starych kronik i archiwalnych zdjęć, a przede wszystkim spotkań z nauczycielami i rówieśnikami. Finałem spotkania było wspólne zdjęcie. Potem jeszcze seria zdjęć „na życzenie” i wszyscy przenieśli się do przygotowanych kawiarenek, gdzie przy kawie i ciastkach wspomnieniom nie było końca.

  Zjazd był okazją do wzruszeń, refleksji, powrotu do szkolnych znajomości. Radosny nastrój i uśmiech towarzyszył zebranym cały dzień. Wszyscy absolwenci i goście otrzymali pamiątki ze Zjazdu – m.in. monografię nauczyciela Zespołu, Zbigniewa Gajewskiego – ” Od Szkoły Rolniczej I Stopnia do Zespołu Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie”. O tym, że warto było dołożyć organizacyjnych starań świadczą wpisy do Księgi Pamiątkowej : „…Żychlin jako cenny dar, początek drogi ku dorosłości, czarowne wspomnienia i obietnica lepszego jutra. Wielkie DZIĘKUJĘ!”, „ Dziękujemy za wspaniałe chwile, miło było wrócić po 17 latach, odświeżając pamięć i wspomnienia szkolnych lat”.

  Organizatorzy Zjazdu dziękują wszystkim uczestnikom Zjazdu za obecność, a przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, którą udało się nam wspólnie stworzyć podczas tego Zjazdu. Do zobaczenia wkrótce..

  Zdjęcia można obejrzeć w galerii