• eSzkoła

   

   

   

  eSzkoła – Moja Wielkopolska                       

  Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej.

  Głównym celem projektu jest wdrożenie do roku 2014 w 105 szkołach programów rozwojowych w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego, wspomaganych internetową platformą edukacyjną.

      Projekt realizowany jest od 1 lipca 2011 roku do 31 października 2014 roku. przedstawicieli kadry oświatowej tych szkół.

  Nasza szkoła została  wyposażana w kilka laptopów i tabletów oraz elektroniczną tablicę. Projekt jest  realizowany poprzez stworzoną na potrzeby projektu platformę edukacyjną. Koordynujący projekt nauczyciele mogą korzystać ze wsparcia metodologicznego opracowanego przez naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  „Naukowcy przygotują wykłady, które będą na żywo, w jakości HD, transmitowane do współpracujących z nami szkół. Tematy wykładów będą związane z tematyką realizowanych przez uczniów programów” – powiedział profesor Stanisław Dylak koordynator projektu z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

  „eSzkoła – Moja Wielkopolska” jest jednocześnie konkursem na najlepszy projekt matematyczno-przyrodniczy. Uczniowie sami ustalają jego temat i do końca roku szkolnego pracują nad nim podczas zajęć pozalekcyjnych.

        Projekt ma również przybliżyć uczniom wiadomości o Wielkopolsce. W interaktywnej grze „Globtroter: poznaj Wielkopolskę” każdy uczeń wcieli się w rolę podróżnika, który odkrywa region. W zależności od tego, w jakiej miejscowości znajdzie się w grze, odpowie na pytania związane z okolicą i projektem przygotowanym przez zespoły projektowe z danego powiatu.

   e szkoła – edycja 2012/2013