• „Centrum mistrzostwa gastronomicznego”

16 lutego 2021

Ruszyły kursy z projektu „Centrum mistrzostwa gastronomicznego”

II semestr rozpoczął się bardzo pracowicie dla uczniów biorących udział w projekcie „Centrum mistrzostwa gastronomicznego”. Ruszyła 2 edycja i młodzież wzięła już udział w kursie sommelier –  23,24.01.2021 r., cukierniczym – 30,31.01.2021 r. oraz dekoracji wyrobów cukierniczych – 5,6,7.02.2021 r.

Nasi uczniowie z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa zdobywają nowe doświadczenia, umiejętności oraz wiedzę pod okiem instruktorów poszczególnych branż. Wszystkie kursy odbywają się w naszych nowoczesnych pracowniach w Centrum gastronomicznym i są całkowicie bezpłatne dla uczestników.

Młodzież dzięki kursom może poszerzać swoje kwalifikacje, lepiej przygotować się do zawodu i śmiało konkurować na rynku pracy. Po kursach uczniowie otrzymują certyfikaty i zaświadczenia, które będą mogli wykorzystać w swoich CV.

Obecnie ruszył kurs barman/kelner, który potrwa do marca oraz odbywa się 1 etap rekrutacji na kurs baristy.

W przyszłości na naszych uczniów czekają kursy: kucharz, carving, serwis specjalny i dekoracji stołów z florystyką.