• Literackie lekcje patriotyzmu a Powstanie Wielkopolskie

14 lutego 2021

PROJEKT EDUKACYJNY „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918/1919. PAMIĘTAMY!”

Punktem kulminacyjnym wspomnianego powyżej projektu jest udział uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. W tegorocznej edycji ZSE-U im. Fryderyka Chopina w Żychlinie będą reprezentowały, między innymi: Wiktoria Michalska i Daria Lepczyńska z 2TSP. Dziewczyny stworzyły prace literacko-historyczne na temat skautingu poznańskiego w przebiegu Powstania Wielkopolskiego oraz udziału Wielkopolan w wojnie polsko-bolszewickiej.

Obecnie przygotowują się do finału konkursu na platformie TEAMS pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego i historii, p. Aleksandry Gołdych.

#POWSTANIEna102

Powstanie Wielkopolskie to istotna karta w dziejach naszego regionu. Składając #ŻYCZENIAna102 dla Wielkopolski, uczniowie 2TŻP i 2TSP wraz ze swoją nauczycielką historii, zaangażowali się w kampanię zainspirowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego #POWSTANIEna102.

W uczniowskich życzeniach odwagi i wiary w lepsze jutro oraz kartkach przesłanych za pomocą strony www.27grudnia.pl pojawiły się biało-czerwone akcenty oraz hasła nawiązujące do wspomnianej akcji.

link: PowstWlkp